Rýchly dopyt

P3 stavia v Saudskej Arábii na mieru

09.05.2014

PointPark Properties (P3), špecializovaný investor, developer a správca priemyselných nehnuteľností, spustil výstavbu distribučného centra s rozlohou 10 000 m2 pre leteckú a pozemnú distribúciu na Medzinárodnom letisku kráľa Fahda v saudskoarabskom Dammáme. Výstavba novej haly na mieru, tzv. BTO (Build-To-Own – výstavba do vlastníctva), je vôbec prvým projektom P3 v Perzskom zálive. Hub bude slúžiť ako vlajková loď spoločnosti TNT Express a vstupná brána do regiónu. Samotný projekt je realizovaný len niekoľko mesiacov potom, čo spoločnosť P3 dokončila výstavbu podobnej haly na letisku v Bratislave.

„Expresné distribučné centrum stavia projektantov pred niekoľko výziev, s ktorými sa musia vyrovnať – ich úlohou je totiž zabezpečiť maximálne rýchle a efektívne odbavenie zásielok. Pri výstavbe centra v priestoroch letiska sú požiadavky na prístupnosť a bezpečnosť ešte vyššie. Nedávno úspešne realizovaný projekt iného letiskového hubu umožnil našim tímom hlbšie nahliadnuť do fungovania letiskových operátorov, čo by nám malo pomôcť zabezpečiť úspešné dokončenie stavby v Dammáme. Vynikajúca spolupráca so saudskoarabskými úradmi i správou letiska signalizuje, že región Perzského zálivu poskytuje priestor i pre budúce projekty,“ uviedol generálny riaditeľ P3 Ian Worboys.

TNT Express patrí k najväčším svetovým dopravcom expresných zásielok a každodenne ich odbaví viac než milión – od dokumentov až po náklady na paletách. Nová budova v Dammáme firme zabezpečí päťnásobný rast v tejto lokalite a spolu s colným oddelením fungujúcim v non-stop režime jej taktiež umožní rozšíriť ponuku na saudskoarabskom trhu o služby „Economy Express“ a „Full Trailer Loads“. Letiskový hub prepojí medzikontinentálny letecký systém TNT Express s dopravnou sieťou na Blízkom východe a daná lokalita tak bude slúžiť ako hlavná vstupná brána do Saudskej Arábie a okolitých štátov.

Saudskoarabské úrady a Medzinárodné letisko kráľa Fahda v prípade tejto novej haly, ktorá bude okrem iného obsahovať 4 800 m2 triediacich a colných priestorov, schválili zrýchlený proces a skrátený harmonogram výstavby. Všetky práce by teda mali byť dokončené do januára 2015. „Distribučný hub v Dammáme výrazne zvýši efektivitu colného odbavenia a ďalej posilní oblasť služieb poskytovaných našim klientom v Saudskej Arábii a okolitých štátoch,“ dodal Mark Woodcock, Country General Manager spoločnosti TNT Express pre Saudskú Arábiu a Bahrajn.

Zdroj a foto: P3

 

Top ponuky