6-portový Multi-Gigabit prepínač D-Link

20.01.2022

Nový Gaming & Media Switch prináša cenovo výhodný 2,5G/10G Ethernet, ktorý maximalizuje šírku pásma a odstraňuje úzke miesta v sieti v kancelárii alebo domácnosti

Spoločnosť D-Link oznamuje dostupnosť neriadeného 6-portového Multi-Gigabit switcha (model DMS-106XT). Novinka DMS-106XT rozširuje rodinu Multi-Gigabit zariadení D-Link ideálnych pre malé a stredné podniky a náročných užívateľov, ktorí hľadajú vysoko výkonné, ale zároveň aj cenovo výhodné riešenie na odstránenie úzkych miest v sieti a maximalizáciu sieťovej konektivity. Na trh prichádza s päťročnou záručnou dobou.

DMS

Zdroj: D-Link

Zariadenie DMS-106XT s 10 Gigabitovým uplinkom poskytuje pripojenie s vysokou šírkou pásma buď k jadru siete, alebo k sieťovému úložisku (NAS), čím maximalizuje priepustnosť poskytovania neprerušovaných on-line služieb. Vďaka piatim vstavaným 2,5 gigabitovým portom je DMS-106XT navyše ideálny pre pripojenie prístupových bodov Wi-Fi 6, ako sú napr. prístupové body Nuclias Connect a Cloud Wi-Fi 6 (DAP-X2850 a DBA-X2830P).

Pre náročné inštalácie vo firmách aj domácich sieťach disponuje DMS-106XT režimom Turbo, ktorý okamžite zníži latenciu pri časovo citlivých aplikáciách a umožní port-based QoS pre uprednostnenie prioritných dát v sieti, ako sú hry alebo streamovanie 4K/8K videa.

DMS-106XT je nielen vysoko výkonný prepínač so špičkovou funkčnosťou, ale je taktiež veľmi elegantný. Jeho dizajn mu vyniesol ocenenie Red Dot Award a Good Design Award. Switch sa nachádza v odolnom matne šedom kryte z hliníkovej zliatiny. Táto inovatívna konštrukcia bez ventilátorov zaisťuje vyššiu spoľahlivosť a mimoriadne tichú prevádzku.

Skonštruovaný je tak, aby poskytol maximálnu spoľahlivosť a flexibilitu. Jeho Multi-Gigabit porty sú spätne kompatibilné s existujúcimi zariadeniami a káblami. To umožňuje prakticky okamžité nasadenie DMS-106XT v miestach, kde sa požaduje väčšia šírka pásma, bez nákladného a zdĺhavého prepojovania, inštalácie nových káblov alebo nákladov na výmenu zariadenia.

Medzi ďalšie nákladovo efektívne Multi-Gigabit zariadenia na rozšírenie siete ponúka D-Link vo svojom portfóliu aj 2,5G Ethernet USB-C adaptér (DUB-E250), navrhnutý pre 2,5-krát väčšiu šírku pásma ako štandardné Gigabit ethernetové pripojenie, a tiež prepínače rady DGS-1520 - nové generácie stohovateľných L3 Smart Managed switchov, ktoré tiež podporujú 2,5G porty na maximalizáciu šírky pásma v celej sieti.

Cena a dostupnosť

Prepínače DMS-106XT sú dostupné v Českej republike a na Slovensku u autorizovaných predajcov D-Link za cenu 4 479 Kč (167,9 €), vrátane DPH. 

Zdroj: D-Link

Prieskum

Top ponuky