BMW rozširuje sklady v Prologis Parku BA

09.11.2022

Za úspechom globálnej automobilovej spoločnosti – akou je BMW Group – stojí okrem iného jej rozsiahla logistická sieť, ktorá si vyžaduje najmodernejšie skladovacie priestory v top lokalitách. Spoločnosť BMW Group nám prejavila dôveru už v roku 2016, keď sa presťahovala do budovy na mieru s rozlohou 25 000 metrov štvorcových, a dnes nás teší, že sa rozhodla výrazne rozšíriť svoje priestory v Prologis Park Bratislava o novú prístavbu s rozlohou 10 000 metrov štvorcových.

Prologis

Foto: Prologis

Rokovania o rozšírení sa začali koncom minulého roka a aj tentokrát sme sa zamerali na maximalizáciu potenciálu prevádzky zákazníka zavádzaním riešení na mieru. Dlhodobý prenájom nových priestorov by sa mal začať v 2. štvrťroku 2023.

Nové priestory pre BMW Group s rozlohou 10 000 metrov štvorcových poskytnú zákazníkovi ešte viac riešení na mieru. Súčasťou stavby bude aj spoločenská zóna, ktorej cieľom je zvýšiť spokojnosť zamestnancov v práci. Medzi ďalšie personalizované prvky patria otváracie svetlíky, osvetlené prístrešky, „jumbo“ doky či elektrické a dátové inštalácie.

Spoločenská zóna doplní zdieľané priestory v bratislavskom parku, ktoré Prologis buduje v rámci iniciatívy PARKlife™. Patrí medzi ne napríkad futbalové ihrisko, zóna na grilovanie, vonkajšia posilňovňa či prístrešky pre bicykle. Doplnkové vybavenie parku posúva hranice štandardných služieb developera skladovacích priestorov a pomáha zákazníkovi hľadať a udržovať si pracovnú silu.

„Tešíme sa, ako BMW Group naplno využije náš nový projekt,“ povedal Jakub Randa, manažér prenájmu a zákazníckej skúsenosti Prologis na Slovensku. „Rozširovanie týchto priestorov sa nesie v duchu našej filozofie, ktorou je poskytovať zákazníkom hodnoty nad rámec nehnuteľností. Po dokončení budovy bude môcť táto popredná automotive spoločnosť využívať priestory, ktoré aktívne podporujú wellbeing zamestnancov a zefektívňujú jej prevádzku v Prologis Park Bratislava.“

Rozšírenie priestorov BMW Group o 10 000 metrov štvorcových je dôkazom rastového potenciálu, ktorý poskytuje logistická budova postavená na mieru. Či už ide o budovanie priestorov „na kľúč“ pre našich zákazníkov, poskytovanie doplnkových služieb alebo zlepšovanie pracovného prostredia v našich parkoch, rast je... Made in Prologis.

Zdroj: Prologis

Prieskum

Top ponuky