Delta-Truck sa stáva partnerom BYD

09.11.2023

Spoločnosť BYD, popredný svetový výrobca vozidiel s novou energiou a batérií, vymenovala spoločnosť Delta-Truck s.r.o za svojho národného predajcu na Slovensku, ktorý poskytuje predajné a popredajné služby pre sortiment čisto elektrických nákladných vozidiel a dodávok do 19 ton.

Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. je súčasťou skupiny Delta Group, popredného distribútora na trhu úžitkových vozidiel v strednej a východnej Európe. Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. bude zodpovedná za poskytovanie vysokej úrovne lokálnej predajnej a popredajnej podpory pre elektrické nákladné vozidlá a dodávky BYD na celom Slovensku. 

Predstavujeme BYD ETM6, ETH8 a ETP3

Spoločnosť BYD prináša na Slovensko inovácie v oblasti čisto elektrickej technológie nákladných vozidiel s bezemisnými modelmi BYD ETM6, BYD ETH8 a BYD ETP3, ktoré sú určené pre európsky trh. Modely BYD ETM6 a BYD ETH8 využívajú integrovanú platformu BYD eTruck, ktorá prináša množstvo výhod pre nákladnú dopravu, zatiaľ čo menší model BYD ETP3 využíva pokročilú platformu BYD pre osobné vozidlá.

Model BYD ETM6 s hmotnosťou 7,5t a dojazdom 200 km je inteligentný, všestranný a prispôsobiteľný. Je tichý a obratný a predstavuje ideálnu voľbu pre mestskú logistiku. Kabína, ktorú navrhol Wolfgang Egger, ponúka vysokú úroveň komfortu a palubných technológií.

Model BYD ETH8, s hmotnosťou 19t predstavuje eTruck vhodný najmä pre logistické služby, s univerzálnosťou viacúčelovej platformy a dvoma možnosťami rázvoru. ETH8 má dojazd 250 km. Ponúka tiež špičkové palubné vybavenie a priestrannú ergonomicky navrhnutú kabínu pre pohodlie vodiča.

Čistá elektrická dodávka BYD ETP3, ktorá využíva vysoko pokročilú platformu e-Platform spoločnosti BYD pre osobné vozidlá, poskytuje výnimočnú úroveň bezpečnosti spolu s komfortom a skvelým zážitkom z jazdy. Vďaka svojim kompaktným rozmerom je ideálna na doručovanie menších nákladov alebo na manévrovanie v mestskom prostredí. BYD ETP3 sa dá pohodlne nabiť len za 30 minút. Jeho výhodou je aj odolná, protišmyková podlaha z hliníkovej zliatiny so sťahovacími prackami, ktoré chránia a ukotvujú tovar počas prepravy.

BYD

Foto: BYD

Tri bezemisné vozidlá

„Je pre nás veľkým potešením, že môžeme slovenskému sektoru komerčnej dopravy predstaviť tri bezemisné vozidlá eTrucks, ktoré využívajú najnovšie technológie spoločnosti BYD pre bezpečnú, efektívnu a spoľahlivú elektromobilitu. Ako ukazuje tento sortiment, spoločnosť BYD sa zameriava na prispôsobovanie produktov miestnym trhom a špecifickým potrebám našich zákazníkov, čím poskytuje komplexné riešenie na podporu prechodu na nový vozový park aj na Slovensku. Vozidlá dopĺňame vysokou úrovňou lokálnej podpory predaja zákazníkom a popredajného servisu. Takto podporujeme silné vzťahy s miestnymi partnermi z radov predajcov a dopravcov. Naša vízia sa opiera o masívne rozšírenie elektromobility vo všetkých sférach dopravy. Toto je kľúčová príležitosť aj pre dopravu a priemysel na Slovensku," hovorí Isbrand Ho, generálny riaditeľ pre úžitkové vozidlá spoločnosti BYD Europe.

„Rozhodnutie začať spoluprácu so spoločnosťou BYD, popredným svetovým výrobcom elektrických vozidiel, vychádza z našej dlhodobej stratégie. Tá predpokladá spoločensky zodpovedný a udržateľný rozvoj, zameraný na rozvíjajúce sa potreby našich zákazníkov podporený starostlivosťou o životné prostredie. Po obchodnej stránke sa zameriavame na získavanie výhod na trhu, ktoré sme si vybudovali. Vďaka skúsenostiam spoločnosti Delta-Truck v oblasti predaja a prenájmu úžitkových vozidiel prostredníctvom spoločnosti VIARENT, sme ako popredný hráč na trhu vytvorili efektívny obchodný model. Ten je založený na rozsiahlom portfóliu zákazníkov úžitkových vozidiel, čo nám ďalej umožňuje rýchlo uviesť na trh novú značku vozidiel a zabezpečiť kvalitnú podporu predaja. Dopyt po elektrických vozidlách bude výrazne rásť a našou odpoveďou na to sú spoľahlivé a inovatívne úžitkové vozidlá BYD. Veríme v rozvoj segmentu elektrických vozidiel a sami budeme vo svojej vlastnej flotile vozidiel VIARENT používať vozidlo BYD," pripomína Zsombor Páll, konateľ spoločnosti VIARENT a manažér obchodnej jednotky BYD Truck.

Spoločnosť BYD sa spolu s Delta-Truck venuje rozvoju elektrickej flotily prostredníctvom inovácií v oblasti udržateľných riešení eMobility pre ekologickejšiu budúcnosť, čím obaja partneri zdôrazňujú svoj záväzok k udržateľnej bezemisnej doprave v Európe.

Zdroj: BYD

Prieskum

Top ponuky