DHL Supply Chain spolupracuje s Action

06.10.2021

DHL Supply Chain Slovakia zahajuje spoluprácu so spoločnosťou Action, pre ktorú bude poskytovať na mieru šité interné logistické služby.  S viac ako 1 850 predajňami v Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Luxembursku, Rakúsku, Poľsku, Českej  Európe je Action jedným z najrýchlejšie rastúcich nepotravinových diskontov v Európe. DHL Supply Chain Slovakia bude pre Action riadiť zásobovanie a skladovanie v novom logistickom parku v Ivanke pri Dunaji.

DHL

Zdroj: DHL Supply Chain

„Koncepcia Action - a zároveň aj jeho popularita - je založená na širokej, neustále sa meniacej ponuke, nízkych cenách a prekvapení. V Action si každý nájde niečo, čo má rád a nikde to nie je nuda: 2/3 sortimentu sa neustále menia. Action predstaví každý týždeň vo svojich obchodoch najmenej 150 nových produktov. Dynamický koncept, aký má Action, kladie osobitné požiadavky na dodávateľský reťazec a prevádzku jeho distribučných centier. Neustále a rýchlo sa meniace produkty si vyžadujú flexibilné a dobre organizované riešenie a partnera, ktorý je pripravený agilne reagovať. Sme presvedčení, že DHL Supply Chain Slovakia je ideálnym partnerom pre túto náročnú úlohu, a tešíme sa, že tento krok urobíme spolu “ vysvetľuje Joost Bous, riaditeľ pre dodávateľský reťazec v Action.

Action hľadal silného logistického partnera, ktorý zabezpečí stabilné dodávky pre jeho existujúce predajne a súčasne poskytne podporu rastúcej sieti obchodov v Európe. DHL Supply Chain Slovakia presvedčila spoločnosť Action vďaka svojim medzinárodným logistickým skúsenostiach, jasnému zameraniu na prevádzkovú výnimočnosť a efektívnemu riadeniu dodávateľského reťazca. Logistická spoločnosť bude riadiť zásobovanie a skladovanie v najnovšom distribučnom centre Action v Ivanke pri Dunaji. DHL bude pre Action zabezpečovať na mieru šité interné logistické služby.

„Sme nadšení z partnerstva s Action na Slovensku. Ako svetový líder v odvetví logistiky  sme schopní ponúknuť našim rýchlo rastúcim medzinárodným zákazníkom najlepšiu kvalitu a výkonnosť a zároveň zaistiť bezpečnosť ich produktov. Tieto schopnosti sú pre zákazníkov počas pandémie COVID-19 ešte dôležitejšie. Aj preto neustále rozvíjame našu ponuku služieb na podporu zákazníkov nielen počas tohto dynamického obdobia, ale a aj smerom do budúcnosti. Sme hrdí na to, že vďaka tomuto partnerstvu sa spoločnosť Action môže sústrediť na svoje hlavné činnosti bez obáv z narušenia dodávateľského reťazca a tešíme sa na úspešné partnerstvo medzi našimi spoločnosťami, “ hovorí Andries Retief, generálny riaditeľ DHL Supply Chain pre strednú a východnú Európu.

„Veľmi nás teší, že môžeme logisticky podporiť rýchlu expanziu jedného z najrýchlejšie rastúcich maloobchodníkov v Európe. Maloobchodné skúsenosti spoločnosti DHL spolu s našim operačným modelom na flexibilné riadenie sezónnych a objemových výkyvov sú dokonalou základňou pre poskytnutie každodenných prvotriednych služieb pre Action,“ uviedol Piotr Okurowski, generálny riaditeľ DSC Slovakia.

Získanie nového zákazníka z maloobchodného sektora je zaslúženým triumfom a novým míľnikom pre DSC Slovakia. V novom distribučnom centre bude postupne pracovať tím 200 vyškolených DHL špecialistov na 2 zmeny, ktorí budú spravovať zhruba 50 000 m2 skladových priestorov.

Zdroj: DHL Supply Chain

Prieskum

Top ponuky