Prečo je dobré mať energetický certifikát?

Energetickú certifikáciu netreba vnímať výlučne ako zákonnú povinnosť vlastníka budovy, ale predovšetkým ako príležitosť pre budovanie transparentných vzťahov s nájomcami.

Hlavným prínosom energetickej certifikácie budov je možnosť získať dokonalý obraz o energetickej náročnosti budovy, čo sa v konečnej miere premieta aj do prevádzkových nákladov za energie. Na základe energetického certifikátu môže každý nájomca jednoducho kalkulovať s predpokladanými mesačnými platbami za energie.

Zdieľajte tento článok

Podobné články

Najlepšie ponuky