logo
KANCELARIE, s.r.o.
Staromestská 3, 811 03 Bratislava

tel.: +421 915 202 193
e-mail: info@kancelarie.sk

Pamäťové karty Samsung PRO Ultimate

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka v odbore vyspelých polovodičových technológií, predstavila novú vlajkovú loď medzi pamäťovými kartami štandardu UHS-I. Model PRO Ultimate je k dispozícii vo formátoch microSD a SD a umožňuje profesionálnym fotografom a ďalším tvorcom digitálneho obsahu dosiahnuť maximálnu produktivitu pri práci. Kapacita nových kariet dosahuje až 512 GB, veľkou výhodou je aj vynikajúca rýchlosť čítania až 200 MB/s.

Samsung

Foto: Samsung

„Nové prístroje, napríklad drony, akčné kamery či zrkadlovky, generujú stále väčšie množstvo obsahu vo vysokom rozlíšení. Profesionálni tvorcovia preto potrebujú tieto dáta rýchlo a bez problémov prenášať, čítať a zapisovať,“ komentuje to Hangu Sohn, viceprezident tímu pre pamäťové médiá v Samsung Electronics. „Tvorcovia potrebujú rýchle a spoľahlivé pamäťové karty a nové modely Samsung PRO Ultimate spĺňajú ich nároky na jednotku. Medzi ich výhody patria okrem iného vyspelé ovládacie technológie a špičková ochrana pred poškodením.“

Najrýchlejšie čítanie aj zápis vo svojej triede s rozhraním UHS-I

Pamäťové karty PRO Ultimate sú typickým produktom technických inovácií Samsungu – posúvajú latku kvality v celej oblasti vďaka rýchlosti čítania až 200 MB/s, čo je maximálna dosiahnuteľná hodnota pre rozhranie UHS-I, aj vďaka zápisu rýchlostí až 130 MB/s. Vďaka tejto rýchlosti (bez ohľadu na kapacitu karty) je možné spoľahlivo a bez problémov prenášať veľké súbory, napríklad videozáznamy v rozlíšení 4K alebo Full HD, s podporou štandardu Video Speed Class 30 (V30).

O schopnosti nových kariet PRO Ultimate rýchlo prenášať veľké množstvo dát na iné zariadenia svedčí aj certifikát Application Performance Class 2 (A2), ktorý potvrdzuje nielen skvelé výsledky pri náhodnom čítaní aj zápise, ale aj vynikajúci výkon pri multitaskingu.

Lepšia spoľahlivosť aj odolnosť

Pamäťové karty Samsung PRO Ultimate ponúkajú profesionálnym fotografom aj ďalším tvorcom spoľahlivý výkon, na čom majú zásluhu ovládač s vyspelým enginom Error Correction Code (ECC) aj zvýšená odolnosť. Výsledkom je bezpečné dlhodobé ukladanie dát.

Vďaka prechodu na vyšší typ kódu ECC Low Density Parity Check (LDPC) z 1 KB na 2 KB engine ponúkajú karty PRO Ultimate predĺženú výdrž, teda väčší počet zápisových a mazacích cyklov.

Karty PRO Ultimate prešli najprísnejším systémom testov, aký sa v odbore používa a vďaka tomu je možné ich bez obáv používať aj v mimoriadne náročných podmienkach. Medzi najväčšie prednosti patrí odolnosť proti vode po dobu až 72 hodín v hĺbke 2 metrov, odolnosť proti pádu z výšky až 5 m, odolnosť proti opotrebovaniu (až 10 000 mazacích cyklov) a ochrana pred röntgenovým žiarením či magnetickým poľom. Karty je možné používať v extrémnych teplotách s rozsahom -25 až 85 °C, odolnosť proti nárazu pri SD verzii dosahuje hodnotu 1500 g.

Maximálna energetická účinnosť s ovládačom 28 nm

Nový ovládač s 28 nm vylepšuje energetickú účinnosť kariet o 37 % v porovnaní s predchádzajúcimi radmi s ovládačom s 55 nm. Vďaka tomu je možné používať zariadenie (fotoaparát, kameru a pod.) dlhšiu dobu bez nutnosti častého dobíjania a využívať tak výdrž batérie naplno.

Kompatibilita s radom zariadení
SD karty PRO Ultimate SD sú kompatibilné so zrkadlovkami aj bezzrkadlovkami, kamerami, počítačmi aj notebookmi. Umožňujú tak v maximálnej možnej miere tvoriť, upravovať a prenášať multimediálne súbory z jedného prístroja na druhý.

MicroSD karty PRO Ultimate sú kompatibilné s telefónmi a tabletmi s operačným systémom Android, s hernými konzolami, akčnými kamerami, dronmi, počítačmi a pod. Predstavujú ideálnu voľbu pre profesionálnych tvorcov obsahu, ktorí túžia po spoľahlivých a univerzálnych kartách pre použitie všetkého druhu.

Dostupnosť

MicroSD karty PRO Ultimate sú k dispozícii v troch rôznych kapacitných variantoch so 128 GB, 256 GB a 512 GB. Odporúčané maloobchodné ceny sú stanovené nasledovne: 24,90 EUR za verziu s kapacitou 128 GB, 37,90 EUR za verziu s 256 GB a 66,90 EUR za kapacitu 512 GB. Sady tvorené microSD kartou PRO Ultimate a USB adaptérom stoja 32,90 EUR (128 GB), 45,90 EUR (256 GB) a 74,90 EUR (512 GB).

SD karty PRO Ultimate budú dostupné v priebehu októbra 2023. K dispozícii bude aj sada s USB adaptérom.

Nové pamäťové karty PRO Ultimate sa budú predávať s desaťročnou obmedzenou zárukou.

Zdroj: Samsung