logo
KANCELARIE, s.r.o.
Staromestská 3, 811 03 Bratislava

tel.: +421 915 202 193
e-mail: info@kancelarie.sk

Samsung pamäťové microSD karty PRO Plus

Nový rad pamäťových microSD kariet pre rok 2021 ponúka všestrannú odolnosť a rýchle čítanie aj zápis. Karty možno využiť mnohými spôsobmi, napr. na rozšírenie pamäte smartfónov, k natáčaniu videa v 4K alebo pre akčné kamery a drony.

EVO

Foto: Samsung

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka vo vyspelej pamäťovej technológii, dnes predstavila svoju novú microSD kartu PRO Plus a vylepšený model EVO Plus. Nový rad pamäťových kariet sa výborne hodí pre každodennú prevádzku aj profesionálnu prácu - k ich hlavným výhodám patria bleskurýchle čítanie aj zápis, lepšia odolnosť než u predchádzajúcich verzií a široká ponuka verzií s rôznou kapacitou. MicroSD karta PRO Plus s najnižšou pamäťou 128 GB je na slovenskom trhu k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 30,90 EUR vrátane DPH, model EVO Plus s najnižšou kapacitou 64 GB za 15,50 EUR vrátane DPH.

Nové microSD karty sa mimoriadne hodia ako rozšírenie pamäte smartfónov a ďalších mobilných zariadení, k fotografovaniu či natáčaniu špičkových videozáznamov v rozlíšení 4K  a na ďalšie použitie v akčných kamerách a dronoch, a to aj v extrémnych klimatických podmienkach.

Najnovšie pamäťové karty Samsung ponúkajú šesť rôznych spôsobov odolnosti, teda o dva spôsoby viac než predchádzajúce generácie. Nevadí im voda, extrémne teploty , röntgen, opotrebenie , pád ani magnetické pole. Zákazníci sa navyše môžu tešiť na desaťročnú záručnú dobu . Nemusia sa teda obávať nedostatku miesta na karte a môžu si byť istí, že sú ich dáta vždy v bezpečí.

„Profesionáli aj bežní zákazníci všetkého druhu túžia po pamäťových kartách s rýchlym čítaním aj zápisom dát, ktoré svoj obsah, často mimoriadne cenné fotografie a videá, spoľahlivo chránia,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident divízie Memory Brand Products v spoločnosti Samsung Electronics. „Nový rad microSD kariet značky Samsung ponúka rýdzo profesionálne parametre aj kapacitu - zákazníci sa môžu tešiť na rýchlejší prenos dát, lepšiu spoľahlivosť, odolnejšie prevedenie aj dlhšiu trvanlivosť.“

Pamäťové microSD karty PRO Plus, horúca novinka v ponuke Samsungu, sú určené pre náročnejších zákazníkov. Prinášajú Application Performance class A2 a video class V30. K ich prednostiam teda patria špičkové prenosové rýchlosti (160 MB/s a 120 MB/s) , ktoré sú dôležité pre plynulý chod náročnejších aplikácií, ale aj záznamu videa v tej najvyššej kvalite, poprípade zhotovovaniu sekvenčných snímok vo vysokom rozlíšení. Karty PRO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 128, 256 alebo 512 GB.

Rad EVO Plus sa hodí skôr pre menej náročných užívateľov, ktorým však ponúka mimoriadnu spoľahlivosť a stabilný výkon pri každodennom využití. Dátový prenos tu prebieha rýchlosťou až 130 MB/s , karta teda načítava dáta až 1,3-krát rýchlejšie ako predchádzajúce generácie. Karty EVO Plus budú k dispozícii vo verziách s kapacitou 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB.

Pamäťové karty microSD PRO Plus a EVO Plus vo sviežom dizajnovom prevedení Blue Wave budú k dispozícii od dnešného dňa. Ďalšie informácie o pamäťových kartách Samsung nájdete na stránke samsung.com/memorycard.

Zdroj: Samsung