12 tipov ako vtipne a inteligentne napísať "Nevyrušovať"

09.02.2020

Už ste si niekedy želali, aby vaši kolegovia v kancelárii rešpektovali vaše súkromie a aby naozaj zaklopali ešte predtým, než vojdú do vašej kancelárie? Zdá sa, že je to samozrejmé, najmä vtedy, ak ste človek, ktorý sa musí sústrediť na ten deprimujúci hárok v Exceli alebo na nekonečný zápis z porady.  

Bez ohľadu na to, či pracujete v súkromnej alebo zdieľanej kancelárskej miestnosti, v kabínke alebo na určenom mieste v spoločnom priestore, ľudia, ktorí neustále vchádzajú a vychádzajú dokážu ľahko narušiť váš zaužívaný pracovný postup a okamžite vás vytrhnúť z kontextu. Ako im slušne povedať, aby odišli a odložili ten ranný rozhovor na vhodnejšiu chvíľu?

 

Tu je náš zoznam 12. najdômyselnejších nápadov ako sa nedať vyrušovať vo svojej kancelárii. 

1. Tento oznam je jednoduchý, dosť elegantný a zrozumiteľný zároveň

"Som v pracovnom nasadení. Prosím nevyrušujte."

1

Zdroj: Etsy

Ak sa snažíte zdôrazniť, aké dôležité je pre vás to, aby ste sa naďalej sústredili na tento mimoriadne dôležitý e-mail, ktorý práve píšete, skúste napísať oznam tak, že začnete Každé Slovo Veľkým Písmenom a Zvolíte Sklonené Písmo. Tento oznam je jednoduchý a priamy – Som Vo Svojej Pracovnej Zóne a na chvíľu to, prosím, rešpektujte.

2. Tento oznam je perfektný na stopnutie kolegov

"Vrátim sa o 10 minút. Ak nie, tak si to prečítajte znova."

2

Zdroj: Etsy

Niekedy je práve 10 minút presne to, čo potrebujete na dokončenie prezentácie alebo korektúry trápnych gramatických chýb v texte. Zabráňte tomu, aby vás vaši kolegovia obťažovali o ďalších 10 minút dlhšie, vďaka tomuto šikovnému oznamu na dverách alebo skrinke vo vašej kancelárii.

3. Oznam, ktorý vtipne žiada o trochu súkromia

"Prosím neklopte na sklo. Programátori sa ľahko zľaknú a začnú kričať. Zúrivo. Prosím vstúpte POMALY spievajúc „Ave Maria“, aby ste sa vyhli nehode. Ďakujem Vám."

3

Zdroj: Imgur

Niektorým kolegom jednoducho nedochádza, že musíte vynaložiť obrovské úsilie na to, aby ste sa sústredili a dokončili svoju prácu. Pomocou dobrej lekcie ich naučte, ako si želáte, aby to fungovalo – tak, ako to naznačuje tento oznam.

4. Doslova najmiernejší (a potenciálne najsilnejší) spôsob ako povedať “nerušiť”

4

Zdroj: Luxafor

Keďže obrázok je hoden tisíc slov, červené svetlo oznamuje dosť výstižne tak, aby sa tomu dalo porozumieť: NIE. Tento bezdrôtový vynález vám umožňuje meniť farby a vzory tak, aby ste oznámili, že ste zaneprázdnení, privítate konverzáciu, alebo ste pripravení dať si šálku kávy. Navyše to nie je len indikátor vášho statusu – doplnkové funkcie ako časovač, Pomodoro a integrácia aplikácií na zvýšenie produktivity a notifikácie robia z Luxafor Bluetooth vášho osobného asistenta.

5. Tento oznam vás dostane rovno k veci, že nemáte vyrušovať

Ja som tu. Vy ste tam. Nechajme to takto ešte chvíľu.

5
Zdroj: Miller + Co

Niekedy jednoducho musíte vytýčiť hranice. Koľkokrát máte ešte zdôrazniť, aby nikto nevstupoval, keď píšete alebo máte stretnutie so svojim klientom?! Tento oznam je taký drzý a strohý ako sa len dá – priamy a perfektný na predstavenie sarkastickej stránky vašej povahy.

6. Pri tomto ozname vstúpi dnu len málokto

"Vyrušujte len ak ste mŕtvi či umierate, alebo na vlastné riziko."

6
Zdroj: Imgur

Niekedy nič nevystihne vašu myšlienku lepšie než dobrá dávka čierneho humoru a preháňania. Nebuďte však veľmi prísni – pre toto pravidlo si stanovte aj pár výnimiek.

7. Tento oznam je ideálny pre prepracovaných introvertov  

"Prosím nerušiť. A ani so mnou nehovorte. Predstierajte, že tu nie som. Snažím sa vystavovať faktúry."

7

Zdroj: Imgur

Zúfalé časy si vyžadujú zúfalé riešenia. Ak ste zaplaveni prácou a táraniny by vašu situáciu len zhoršili, vyhnite sa zbytočnému rozhovoru jasne napísaným oznamom Nevyrušovať, tj presne takým, ako je tento.

8. Tento oznam odpovedá na otázky predtým, než sa ich niekto spýta

"NEVYRUŠOVAŤ. Dnes mám preplnený pracovný rozvrh. V prípade núdze sú povolené výnimky. Núdzové prípady: + Horíte a som jediný, kto Vás môže uhasiť? + Horím ja a neuvedomujem si to? + Práve má nastať tá druhá možnosť? Často kladené otázky: A: Ako to ide? B: Dobre. A: Na čom pracuješ? B: Dorábam nejaké veci. A: Ako ti tie veci idú? B: Viď odpoveď 1 A: Spia delfíny? B: Áno, sú to cicavce a naozaj spia. Želám vám krásny deň J"

8

Zdroj: Reddit

Ak ste veľmi zaneprázdnení a chcete, aby vás nikto nevyrušoval, je tu skvelý nápad. Vyveste najčastejšie kladené otázky pod oznam Nerušiť, aby ste zbytočne nestrácali čas neproduktívnymi rozhovormi.

9. Tento oznam jasne uvádza, čo považuje za ospravedlnenie pri vyrušení v práci

"Nezabúdajte na to, že som zaneprázdnený a dôležitý. NEVYRUŠUJTE, iba ak: 1. By HORELA táto budova 2. Je niekto v OHROZENÍ ŽIVOTA (požadovaný dôkaz – viac než liter krvi) 3. Šteniatka. V opačnom prípade mi najskôr ZAVOLAJTE alebo pošlite SMS. (Priatelia a Rodina, všetkých vás milujem a tým myslím aj vás.)"

9

Zdroj: Pleated Jeans

Buď pracujete z domu, zo spoločných priestorov alebo z kancelárie – ak chcete pracovať nerušene, nejaké pravidlá si nastaviť musíte. Tu je ďalší užitočný zoznam troch výnimiek, v ktorých by Vás vaši kolegovia, priatelia alebo rodina mohli vyrušiť. Oheň, krv alebo šteniatka – nič iné.

10. Tento oznam oznamuje rázny pokyn “nechajte ma na pokoji”

"NEVYRUŠOVAŤ. Dnes robím administratívnu prácu. V prípade núdze, napríklad v prípade horenia, choďte a horte si niekde inde. Mám prácu, ktorú musím urobiť."

10

Zdroj: Imgur

Toto je ďalší vynikajúci spôsob, ako povedať, že doslova neexistuje nič dôležitejšie než dokončenie vašich pracovných úloh. Ideálne pre sarkastických workoholikov alebo v prípade, že sa ním potrebujete na chvíľu stať, tento oznam odrazí útoky aj tých najzhovorčivejších kolegov (dokonca aj vtedy, ak horia). 

11. Tento oznam na dvere je absolútne úprimný

"Momentálne sa snažím prežiť uzávierku. Vstup len na vlastné riziko."

11

Zdroj: Creative Market

Keď v ťažkých časoch zdieľate so svojimi kolegami spoločné starosti, je oveľa ľahšie vžiť sa do ich problémov a rešpektovať ich hranice. Firma Creative Market ponúka úžasný balíček závesiek na dvere s možnosťou vytlačenia priamo v kancelárii, ktoré sú dokonale prispôsobené každodennému pracovnému ruchu v kreatívnom priemysle alebo v podstate v akomkoľvek odvetví.

12. Tento oznam hlási Nevyrušovať svojsky a poeticky

"Prosím nevstupujte. Práve robíme veci, ktoré sa Vás netýkajú."

12

Zdroj: Pinterest

Niekedy to, že sa nevyjadríte jasne a zreteľne funguje lepšie, než keď to poviete priamo. Ak chcete odradiť nechcených samozvancov a zároveň nechať pracovať ich predstavivosť na tom, čo sa deje za vašimi kancelárskymi dverami, zadovážte si oznam Nerušiť, ktorý to jednoducho povie takto – práve robíme veci, ktoré sa vás netýkajú. Čo sa na tom nedá pochopiť?

Pár myšlienok na záver:

Ako sami vidíte, účinnosť oznamu Nerušiť do istej miery závisí od vhodnej voľby slov a autorovho štýlu. Ak chcete, aby oznam fungoval tak, ako má, vyberte výrazné písmo a farby tak, aby ste zdôraznili silu svojich slov, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa rušivým vplyvom od svojich kolegov, rodiny a priateľov. Okrem toho, že si od nich udržíte odstup, oznam Nerušiť možno dokáže vyvolať smiech okoloidúcich ľudí v prípade, že sa humor hodí do celkovej momentálnej nálady vo vašej kancelárii.   

Ak však pracujete na mieste, ktoré nie je naklonené jemnému sarkazmu alebo ak jednoducho chcete zostať profesionálni, vyšlite signál Nerušiť efektívne pomocou farebného LED osvetlenia pomocou našej jednoduchej a geniálnej technológie Luxafor Bluetooth. Ak je oznam napísaný tak, že sa môže pochopiť viacerými spôsobmi, je nemožné, aby vaši kolegovia nedokázali pochopiť jasne žiarivé červené svetlo, ktoré im zdvorilo a potichu hovorí: nechajte ma na pokoji!

Autor: redakcia Kancelarie.sk, Zdroj: Luxafor.com
 

Podobné články

 1. Je home office efektívnejší ako práca v kancelárii?
 2. Je home office efektívnejší ak práca v kancelárii?
 3. COVID-19: Home office vs. práca v kancelárii
 4. COVID-19: Home office vs. práca v kancelárii
 5. 10 krokov k vytvoreniu minimalistickej kancelárie
 6. 10 krokov k vytvoreniu minimalistickej kancelárie
 7. Keď kaviareň supluje kanceláriu
 8. Keď kaviareň supluje kanceláriu
 9. Ako na feng shui v kancelárii?
 10. Ako na feng shui v kancelárii?
 11. Čo robiť, ak máte v kancelárii toxických kolegov?
 12. Ako pracovať, ak máte v kancelárii toxických kolegov?
 13. Nastal čas dovoliť zamestnancom pracovať odkiaľkoľvek?
 14. Nastal čas dovoliť zamestnancom pracovať odkiaľkoľvek?
 15. 7 znakov toxického prostredia v kancelárii
 16. 7 znakov toxického prostredia v kancelárii
 17. 5 tipov pre vašu peňaženku podľa životnému štýlu minimalistu
 18. 5 tipov pre vašu peňaženku podľa životnému štýlu minimalistu
 19. 6 rád, ako do kancelárie prilákať kvalitných ľudí
 20. 6 rád, ako do kancelárie prilákať kvalitných ľudí
 21. 20 horúcich tipov ako sa schladiť
 22. 20 horúcich tipov ako sa schladiť
 23. Ako vplýva hudba na vašu produktivitu
 24. Ako vplýva hudba na vašu produktivitu
 25. V kategórii Zdravá kancelária súťaže CBRE Zasadačka roku 2017 zabodovala firma S
 26. V kategórii Zdravá kancelária bodovala firma SCS Software
 27. Ako čítať viac kníh aj popri práci
 28. Ako čítať viac kníh aj popri práci
 29. Vedci o ideálnom pracovnom prostredí
 30. Vedci o ideálnom pracovnom prostredí
▼ Viac
Prieskum

Top ponuky