Bratislava zažije jedinečnú diskusiu o budúcnosti pracovísk

18.09.2023

Pálčivé témy okolo pracovných priestorov. Pestré zastúpenie spíkrov, ktorí budú debatovať o pracoviskách od návrhu dizajnu až po well-being. Príklady, inšpirácie a prípadové štúdie nielen z praxe, ale aj priamo od víťazov súťaže OFFICE ROKA. Aj takto by sme mohli opísať konferenciu OFFICE ROKA: jediné a jedinečné odborné fórum tohto druhu na Slovensku, ktoré sa venuje témam pracovného prostredia. Konať sa bude už  27. septembra 2023 v HubHub Twin City C v Bratislave!  

ĽUĎOM NA HOME OFFICE CHÝBA OSOBNÝ KONTAKT

Vedeli ste, že pri dlhodobej dištančnej práci môže byť psychické zdravie človeka ohrozené úzkosťou a depresiou? Ľudia sa cítia osamelí, spoločensky odlúčení a chýba im osobný kontakt či neformálny „pokec“ v kuchynke. Preto kombinácia práce z domu a v ofise patrí medzi najobľúbenejšie formy úpravy pracovného času. A pozor! Netýka sa to pritom len administratívy, ale aj iných pracovných pozícií. Najnovší celoeurópsky prieskum* realitno-konzultačnej spoločnosti CBRE zistil, že až 88 % firiem požaduje, aby ich zamestnanci pracovali z kancelárií aspoň polovicu svojho pracovného času. Preferencie ľudí sú však nateraz odlišné a len 41 % zamestnancov plánuje pracovať polovicu alebo viac času z kancelárie.

Konferencia

S  preferenciami a „duchom doby“ sa musia pasovať aj dizajnéri, projektanti a architekti na Slovensku. Ovplyvňujú chod firiem a správanie zamestnancov. Konferencia OFFICE ROKA, ktorú organizuje CBRE, ako jediná ponúka aktuálne témy,  ktoré u nás ovplyvňujú sektor kancelárií, či už ide o komerčné spoločnosti alebo štátnu správu. Napokon, aj verejný sektor reflektuje aktuálne trendy a už aj na Slovensku máme prvé úrady, ktoré napĺňajú agendu ESG.

PRAKTICKÉ SKÚSENOSTI FINALISTOV A VÍŤAZOV OFFICE ROKA

Interaktívne fórum je rozšírením a nadstavbou rovnomennej súťaže o najinšpiratívnejšie priestory na Slovensku, OFFICE ROKA. O svoje praktické skúsenosti sa s vami podelia čerství víťazi ostatného ročníka, ale aj zástupcovia firiem, ktoré realizovali zaujímavé projekty v oblasti pracovného prostredia. Môžete sa tešiť na pohľad do zákulisia príprav, realizácie a relokácie do nových kancelárií v podaní zástupcov spoločností Softec, GoHealth, Wüstenrot, ALPE Euroservice, TAKEDA Pharmaceuticals Slovakia, Martinus či CAPEXUS SK.

„Je vidieť, že firmy na Slovensku sa neboja investovať do svojej budúcnosti, a najmä hľadať vlastnú cestu. Uplatňujú nekonvenčné nápady, často priamo od zamestnancov. Na druhej strane si nápady potrebujú aj racionalizovať. Nestavajú vzdušné zámky, ale reálne kancelárie pre reálnych ľudí. Požadujú preto analýzy obsadenosti, modularitu vybavenia a radia sa s workplace konzultantmi,“ prezrádza Peter Gróf, riaditeľ oddelenia workplace stratégií, CBRE Slovensko a dodáva: „Súčasným trendom je vysoký dôraz na priania ľudí, well-being, diverzitu, rovnosť a inklúziu. Následne klienti riešia to, ako im vedia pomôcť umelá inteligencia a technológie, napríklad s meraním spomínanej obsadenosti alebo kvality ovzdušia.“

NA ZNAČKE ZAMESTNÁVATEĽA ZÁLEŽÍ

Platí, že menej ľudí chodiacich do práce na pravidelnej báze má vplyv na zariadenie a prevádzku kancelárskych priestorov. Musia byť maximálne priateľské a príjemné. Kvalita a funkčnosť dnes víťazia nad kvantitou a dekoráciami. Dizajn a ergonómia nad metrami štvorcovými. Ľudia si však stále neuvedomujú, ako im na home office unikajú informácie a podpora tímu. Často stagnujú profesijne aj platovo. Ako sa firmám darí presvedčiť ich, že kancelárie sú tu pre nich? Aký dôraz kladú na employer branding, a kde vidia ďalšie rezervy vo vzťahu k vlastným ľuďom a talentovaným uchádzačom? Aj to sa dozviete už 27. septembra 2023.

Konferenciu OFFICE ROKA podporujú spoločnosti XAL, Nespresso, Fit plus, Tuli a Bavaris. Mediálnymi partnermi sú StartitUp a Hospodárske noviny. Viac na: https://www.officeroka.sk/konferencia-2023

* CBRE European Office Occupier Sentiment Survey

Zdroj: CBRE

Podobné články

 1. Do finále OFFICE ROKA postúpilo 10 spoločností
 2. Do finále OFFICE ROKA postúpilo 10 spoločností
 3. V súťaži OFFICE ROKA si sily zmeria 30 spoločností
 4. V súťaži OFFICE ROKA si sily zmeria 30 spoločností
 5. Analýza CBRE: Slovenské nehnuteľnosti aj naďalej lákajú investorov
 6. Analýza CBRE: Slovenské nehnuteľnosti aj naďalej lákajú investorov
 7. CBRE: Do komerčných nehnuteľností v SR sa investovalo 664 miliónov eur
 8. CBRE: Do komerčných nehnuteľností v SR sa investovalo 664 miliónov eur
 9. CBRE: Industriálny trh na Slovensku je stabilný, silný dopyt vytváral hlavne výr
 10. CBRE: Industriálny trh na Slovensku je stabilný
 11. Report CBRE: Firmy v Európe chcú pracovať vo flexibilných priestoroch
 12. Report CBRE: Firmy v Európe chcú pracovať vo flexibilných priestoroch
 13. Rozmaznávajú firmy ľudí benefitmi na pracovisku?
 14. Rozmaznávajú firmy ľudí benefitmi na pracovisku?
 15. CBRE: Nájmy v priemyselných a logistických nehnuteľnostiach v SR vzrástli o 13%
 16. CBRE: Nájmy v priemyselných a logistických nehnuteľnostiach v SR vzrástli o 13%
 17. irmy očakávajú zvýšený záujem o prácu v kanceláriách
 18. Firmy očakávajú zvýšený záujem o prácu v kanceláriách
 19. CBRE: Takmer 90 % firiem chce pracovať v energeticky úsporných budovách
 20. CBRE: Takmer 90 % firiem chce pracovať v energeticky úsporných budovách
 21. CBRE: Až 84 % firiem chce pracovať v energeticky úsporných budovách
 22. CBRE: Až 84 % firiem chce pracovať v energeticky úsporných budovách
 23. Analýza CBRE: Slovensko minulý rok dominovalo v objeme investícií do nehnuteľnos
 24. Analýza CBRE: Slovensko minulý rok dominovalo v objeme investícií do realít
 25. OFFICE ROKA: Prečo rastie záujem o kancelárie v certifikovaných budovách?
 26. OFFICE ROKA: Prečo rastie záujem o kancelárie v certifikovaných budovách?
 27. OFFICE ROKA otvára štyri témy, ktoré hýbu svetom kancelárií
 28. OFFICE ROKA otvára štyri témy, ktoré hýbu svetom kancelárií
 29. Koľko metrov štvorcových kancelárii skutočne potrebujete?
 30. Koľko metrov štvorcových kancelárii skutočne potrebujete?
▼ Viac
Prieskum

Top ponuky