Tipy pre bezpečnejší a jednoduchší home ofice

05.06.2020

Pandémia iba urýchlila trend, kedy spoločnosti povzbudzujú ľudí k práci z domova. V mnohých prípadoch sa tento trend stane trvalou súčasťou pracovného procesu. Avšak práca na diaľku by mohla byť skutočnou technologickou výzvou, najmä pre tých, ktorí na to predtým neboli zvyklí. Mať po ruke správne zariadenia, ktorá vás udržia v spojení, ktoré dovolia pracovať efektívne a spoľahlivo zálohovať, môže byť životne dôležité.  

Tu sú niektoré produktové tipy, ktoré vám pomôžu prácu na home office zefektívniť a zabezpečiť:

 

1. Interné SSD

Nahradením starého HDD alebo SSD novým vysoko výkonným SSD diskom od spoločnosti Verbatim, môžete výrazne zvýšiť výkon systému, vďaka čomu je počítač rýchlejší a programy umožňujú pri home office efektívnejšie multitasking.

Foto: Verbatim.sk

2. Externý disk Store n Go USB 3.0

Ukladajte a prenášajte svoje digitálne pracovné súbory na tento skutočne prenosný disk. Jeho štýlový dizajn sedí úhľadne na moderné doske stola ako dokonalý doplnok k vášmu notebooku.

3. Bezpečnosť

Používate firemné dáta mimo kanceláriu? Ak áno, použite šifrovaná riešenia, ktoré sú kompatibilné a bezpečná. AES (Advanced Encryption Standard), pokročilý algoritmus šifrovanie, ktorý sa využíva po celom svete na zabezpečenie citlivých dát. 256 bitov označuje dĺžku šifrovacieho kľúča použitého k šifrovanie dátového prúdu alebo súboru. Hacker by k prelomeniu potreboval prejsť 2256 * rôznych kombinácií. Preto šifrovanie pomocou AES ešte nikdy nebolo prelomené a je bezpečné proti útokom hrubou silou.

4. Optické disky

Pre ochranu vašich dát je samozrejme tiež potreba mať dáta zálohovaná a archivovaná offline. Optické disky sú naďalej najlepším formátom pre dlhodobé ukladanie dôležitých súborov. Optické disky spoločnosti Verbatim umožňujú jednoduché pripojenie a vytváranie záloh všetkých základných kancelárskych súborov a dokumentov.

5. Rozbočovače a adaptéry

Práca z domova môže vyžadovať použitie ďalšieho príslušenstva pre váš notebook, tablet alebo telefón. Verbatim má rad víceportových rozbočovačov a adaptérov, ktoré vám pomôžu pri práci s rôznymi typmi zariadení.

6. Myši

Pri home office často pracujeme na notebooku alebo počítači dlhšie ako v kancelárii, a preto možno okrem pravidelných prestávok, budete potrebovať pohodlnú myš. Bezdrôtová optická myš Deluxe s 8 tlačidlami, má hladký ergonomický dizajn a je tvarovaná tak, aby sa ľahko držala, vďaka čomu používateľ zostane po hodinách práce v pohodlí. Ak chcete niečo farebnejšieho, Go-Nano je špeciálne navrhnutý pre pohodlie a ovládanie s hladkým, textúrovaným úchopom. A čo viac, obe myši sú bezdrôtové, čo minimalizuje akýkoľvek káblový neporiadok u vášho domáceho kancelárskeho stola!

Zdroj: Verbatim

Prieskum

Top ponuky