logo
KANCELARIE, s.r.o.
Staromestská 3, 811 03 Bratislava

tel.: +421 915 202 193
e-mail: info@kancelarie.sk

12 spôsobov ako vyťažiť čo najviac z prostredia vašej kancelárie


Ak ste si zariaďovali kanceláriu nábytkom, vyzeral váš nákupný zoznam nejako takto? #1 pracovný stôl. Šedý. #1 ergonomická kancelárska stolička. Čierna. #1 odpadový plastový kôš. Šedý alebo čierny. #1 kartotéka. Šedá. Veď viete, všetci vyžadujú, aby to bolo ako zvyčajne. Normále. Tradične. A nudne!

 

Nebudem tvrdiť, že luxusný stôl alebo čudné kreslo zázračne zlepšia vašu tvorivosť a produktivitu – ale som si úplne istý, že všetka tá jednotvárnosť a celková podniková šeď kancelárií v žiadnom  prípade nepodporia vašu schopnosť prísť na nové skvelé nápady. Týchto pár nápadov ako vyparádiť vašu kanceláriu by v skutočnosti mohlo vniesť do vášho pracovného prostredia nové farby a trochu zábavy.

 

1. Dáte si mlieko?

Pracovný stôl farby mlieka "The Milk Desk" je nový dizajn, ktorý sa vďaka svojmu bielemu povrchu a zaobleným rohom hodí k vašim zariadeniam od Apple.

Stol

Foto: Positivesharing.com

Stôl sa elektronicky posúva hore a dolu, má zabudovaný systém na ukrytie káblov a taktiež štyri priehradky, ktoré môžu byť použité na uskladnenie vecí, ako kôš alebo dokonca môže slúžiť aj ako akvárium.

Stol 2

Stol 3

Foto: Positivesharing.com

Kúzlo rozdeľovacích stien

Softwall (jemná, mäkká stena) je skvelý spôsob ako kedykoľvek rozdeliť miestnosť na dve časti. Je vyrobená z papiera s plsteným jadrom a páči sa mi, pretože nepohlcuje všetko svetlo v miestnosti (pokiaľ si vyberiete stenu bielej farby).

Softwall

Foto: Positivesharing.com

Môže byť stočená do takmer akéhokoľvek tvaru alebo zrolovaná ak ju nepotrebujete, a navyše tlmí zvuk viac než väčšina rozdeľovacích stien v miestnosti. No a okrem toho vyzerá perfektne!

Softwall 2

Foto: Positivesharing.com

3. Krídlo z lietadla ako pracovný stôl

A čo tak pracovný stôl vyrobený z krídla lietadla DC3? Zaujme a určite oživí kanceláriu.

Wing

Foto: Positivesharing.com

4. Sedlová stolička

Východiskovým bodom pre Haag Capisco je len vaša priemerná záhradná obdoba kancelárskej stoličky - ale odtiaľ sa už našťastie posunuli ďalej. Sedlové sedadlo vám ponúka vzpriamený postoj a nereže vás do nôh a nezabraňuje prietoku krvi pod kolenami.

Sedlová stolicka

Foto: Positivesharing.com

Sedadlo a operadlo sú konštruované tak, že sa môžete posadiť na bok alebo sedieť obrátený smerom k operadlu a stále budete mať k dispozícii opierky na ruky. Stolička sa nakláňa naspäť do veľmi pohodlnej pozície. Ja sám som si kúpil jednu. Je perfektná.

5. Sedacie vaky

Sedacie vaky vyzerajú skvele a môžu byť použité v rôznych polohách. Štyri vaky a konferenčný stolík a máte k dispozícii veľkú zasadačku! U nás už začínajú byť štandardom aj vďaka spoločnosti Tuli.sk.

Sedacie vaky

Foto: Positivesharing.com

Osobne som naklonený návrhom Sumo Omni. Kedysi mi jednu z nich poslali zadarmo, aby som ju tu na blogu preskúmal.

6. Knižnica a kreslo v jednom

Kam si uskladníte všetky svoje referenčné manuály a príručky? Samozrejme, že blízko miesta, kde si môžete posedieť a čítať! Predstavujeme vám knižnicu a kreslo v jednom -  Bibliochaise.

Bibliochase

Foto: Coolthings.com

7. Stokke Garden

Je to strom. Je to socha. Je to ... ja vlastne neviem, čo to je, ale páči sa mi to.

Stokke Garden

Foto: Stokke.com

Keď som jednu z týchto stoličiek uvidel, hneď som ju chcel mať a len cenovka ma odradila od okamžitej kúpy. Vyzerá zvláštne, ale v skutočnosti je nanajvýš pohodlná a umožňuje vám sedieť alebo ležať v mnohých polohách. Viem to, pretože som strávil dôkladným testovaním jednej z nich v predvádzacej miestnosti.

8. Porady na pohovke

Keď je súčasťou vášho podnikania zavádzanie inovatívnych zmien, vaša kancelária naozaj nemôže vyzerať ako akékoľvek iná firemná miestnosť. Inovačná agentúra v Londýne používa veľkú červenú pohovku na porady:

Pohovka

Foto: Positivesharing.com

9. Bicykel na porady

Toto znie ako najlepší nápad po veľmi dlhom čase. 7 ľudí pedáluje a jeden z nich riadi. Je to bicykel na porady a ja chcem jeden z nich!! Spomenul som to aj v jednom z mojich príspevkov o naozaj skvelých pracoviskách.

Conference bike

Foto: Conferencebike.com

10. Umelecké stoly

Sedel som v mojej obľúbenej kaviarni ako zvyčajne a pri písaní tohto blogu som si všimol, ako pani si pri vedľajšom stole prezerá obrázky podivných a krásnych stolov.

Umelecky stol

Foto: MarieVesth

Samozrejme, že som sa jej musel na to spýtať. Ukázalo sa, že je to umelkyňa Marie Westh a toto sú jej originály vytvorené najskôr na výstavy a neskôr na predaj ako použiteľné umelecké diela.

11. Porada v rovnováhe

Je to skôr metafora než kus nábytku – ale akokoľvek to nazvete, je to originálny nápad.

Rovnovaha

Foto: Positivesharing.com

Podstata spočíva v tom, že traja ľudia, ktorí majú poradu, musia spolupracovať tak, aby počas zasadnutia udržali rovnováhu. Tak ako každý z nás musí prispieť ku konverzácii, aby bola vyvážená. Nepraktické - ale super!

12. Stena z dreva

Alebo čo tak stena zostavená z drevených polien? Nielenže to vyzerá neskutočne krásne, ale stena má aj skvelú akustiku a veľmi zaujímavú štruktúru.

Drevo

Foto: Positivesharing.com

Videl som svojich priateľov na Connecta a ich spolubývajúcich stavať túto stenu z obrovskej hromady drevených polien. Výsledok je vynikajúci!

Záverom

Takže je to nábytok, ktorý určuje, či je spoločnosť kreatívna a zábavná alebo konzervatívna a nudná? Jasné že nie! Ale typ a rozmanitosť nábytku určite odráža celkovú náladu vo firme. Ak máte jeden rad šedých stolov a stoličiek za druhým, nie je to miesto, kde sa rodia fantastické nové nápady. A kto vlastne vymyslel pravidlo, že každý zamestnanec musí mať rovnaký stôl a stoličku? Prečo nedovoliť ľuďom, aby si vybrali sami a nedať im šancu na vytvorenie prostredia, aké im vyhovuje? Rozmanitosť výsledku môže byť mätúca pre tých, ktorí sú presvedčení, že podnikanie je o poriadku a kontrole ... ale môžete si byť istí, že je to podnetnejšie a zábavnejšie pre tých, ktorí sú presvedčení, že pracovať znamená byť šťastný. Kde by ste odviedli skvelý výkon v práci, tu alebo tu?

Dilema

Autor: Alexander Kjerulf, Zdroj: Positivesharing.com