Kingston FURY uvádza DDR5 SODIMM

18.05.2022

Kingston FURY, hráčska divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznamuje uvedenie pamätí Kingston FURY™ Impact DDR5 SODIMM. Sú ideálne pre hráčov alebo počítačových nadšencov, ktorí chcú od svojho notebooku alebo malého počítača špičkový výkon najnovších technológií.

Pamäte Kingston FURY Impact DDR5 sú o 50 % rýchlejšie ako pamäte typu DDR4, čo prináša zvýšenie výkonu pri hraní hier, renderovaní a multitaskingu, pričom ich nízka spotreba pri napájacom napätí 1,1 V obmedzuje možné zahrievanie. Pamäte Kingston FURY Impact DDR5 s certifikáciou Intel® XMP 3.0 sú k dispozícii aj v setoch s celkovou kapacitou až 64 GB a ponúkajú všetky pokročilé funkcie DDR5 technológie v tenkom a kompaktnom formáte. Vďaka inovatívnej Plug-N-Play1 technológii pretaktovania a On-die ECC automaticky podporujú prenosy s rýchlosťou 4800 MT/s2 s nižšími latenciami ako štandardné pamäte DDR5-4800. Umožňujú tak zvýšiť výkon systému bez nutnosti nastavovať profil a zachovávajú integritu dát pri dosahovaní extrémnych rýchlostí.

Kingston

Foto: Kingston

„Sme radi, že môžeme rozšíriť náš rad vysoko výkonných pamätí DDR5 o pamäte Kingston FURY Impact DDR5 SODIMM,“ povedala Iwona Zalewska, obchodná manažérka pre pamäte DRAM v Kingston EMEA. „Hráči a tvorcovia obsahu si teraz môžu užívať mimoriadny výkon pamätí DDR5 v stolových aj prenosných počítačoch.“

Pamäte Kingston FURY Impact DDR5 sú k dispozícii ako samostatné moduly s kapacitou až 32 GB alebo sety po dvoch moduloch s celkovou kapacitou až 64 GB a je na ne poskytovaná obmedzená doživotná záruka a podpora opierajúca sa o viac ako 30 rokov skúseností spoločnosti Kingston.

Vlastnosti a parametre pamätí Kingston FURY Impact DDR5

· Vysoký výkon DDR5 SODIMM: O 50 % rýchlejšie ako DDR4 pre zvýšenie výkonu pri hraní hier, renderovaní a multitaskingu.
· Plug-N-Play funkcie automatického pretaktovania1: Kingston FURY Impact DDR5 sa automaticky pretaktuje na najvyššiu špecifikovanú rýchlosť.
· Certifikácia pre Intel® XMP 3.0: Maximalizuje výkon pamätí vďaka optimálnemu prednastaveniu časovania, rýchlosti a napätia pre pretaktovanie.
· Nižšia spotreba energie, vyššia účinnosť: Udržujte svoj systém chladný a efektívny vďaka nízkemu napájaciemu napätiu 1,1 V pamätí Impact DDR5.

  • Vylepšená stabilita s technológiou On-Die ECC: Zachováva integritu dát i pri pretaktovaní.
  • Kapacita:

Samostatné moduly: 8 GB, 16 GB, 32 GB    

Sety 2 modulov: 16 GB, 32 GB, 64 GB    

  • Frekvencia1, 2: 4800 MT/s
  • Latencia: CL38  
  • Napätie: 1,1 V 
  • Teplota za chodu: 0 až 85 °C
  • Rozmery:  69,6×30 mm

1 Plug-N-Play pamäť Kingston FURY pobeží v systémoch podporujúcich DDR5 až do rýchlosti povolenej BIOSom výrobcu. PnP nemôže zvýšiť rýchlosť systémovej pamäte nad hodnotu, ktorú povoľuje BIOS výrobca. Plug-N-Play pamäte Kingston FURY DDR5 podporujú špecifikácie XMP 3.0, takže pretaktovanie je možné dosiahnuť aj aktiváciou vstavaného profilu XMP.

2 Ďalšie informácie o megatransferoch za sekundu – MT/s označuje megatransfery (milióny prenosov) za sekundu a predstavuje efektívnu rýchlosť prenosu dát pamäťou DDR (Double Data Rate) SDRAM vo výpočtovej technike. Pamäťový modul DDR SDRAM dosahuje vyšší výkon tým, že k prenosu dát dochádza pri každej zmene signálu hodinového cyklu (clock cycle), teda pri jeho nástupnej aj zostupnej hrane.
Príklad: DDR4-3200 (PC4-3200)
Clock Rate: 1600 MHz
Rýchlosť prenosu dát: 3200 MT/s
Šírka pásma: 25.600 MB/s (25,6 GB/s)

Zdroj: Kingston

Prieskum

Top ponuky