Main Point získal významného nájomcu

14.03.2019

Kancelárska budova Main Point Pankrác, ktorá bola dokončená pred rokom, nedávno privítala nového nájomcu. Presťahovala sa do nej spoločnosť Unipetrol, ktorá tu obsadila takmer štvrtinu všetkých priestorov - konkrétne 6 500 m2. Ide tak o jeden z najväčších prenájmov uzavretých v poslednom štvrťroku minulého roka.

Na strane nájomcu, ktorý sa do novo dokončeného objektu presunul z neďalekého komplexu Gemini, stála medzinárodná poradenská spoločnosť BNP Paribas Real Estate. Tej sa podarilo vyjednať najvýhodnejšie možné podmienky na súčasnom trhu, konkrétne v rámci oblasti Prahy 4 - Pankrác, ktorá trpí previsom dopytu nad ponukou.

Main Point

Zdroj foto: BNP Paribas RE

"Na základe výberového konania bolo pred dvoma rokmi zo strany Unipetrolu predložené jasné zadanie na výber potenciálneho vhodného objektu triedy A na území mesta Prahy, ktorý by zodpovedal plánovaným expanzným zámerom klienta. Z piatich predvybraných moderných objektov bola konečnou voľbou spoločnosti Unipetrol kancelárska budova Main Point Pankrác , ktorá okrem iného ponúkla najvýhodnejšie nájomnej podmienky. Ďalej splnila požiadavka klienta na nadpriemerný počet parkovacích státí a v neposlednom rade uspela vďaka svojej nízkoenergetické náročnosti a environmentálnemu charakteru budovy," vysvetľuje Lena Popová, Associate Director z oddelenia prenájmu kancelárií v BNP Paribas Real Estate.

Z Pankráca sa nájomcovi sťahujú len výnimočne. Pre rad biznis sektorov ide o prioritné kancelársku destináciu v Prahe. Aj preto je rad projektov predprenajatých krátko po oznámení stavebného zámeru. Odvrátenou stranou tejto popularity je, že pre nájomcu je málokedy možná expanzia v rámci jednej budovy. V prípade, že sa chce firma významnejšie zväčšiť, je spravidla nútená hľadať iný kancelársky komplex.

"Najväčšou výzvou bola požiadavka na dostatočný počet parkovacích miest vzhľadom na následné aktivity klienta vo všetkých regiónoch Slovenskej republiky. Okrem iného sa ukazuje, že bike alebo car sharing môže byť atraktívne iba pre časť nájomcov na trhu. Ostatné stále preferujú kombináciu perfektné dostupnosti verejnou dopravou a stálych parkovacích miest. Požiadavka jedného parkovacieho státia na 50 metrov prenájmu nie je na trhu nič neobvyklé, "dopĺňa Lena Popová.

Main Point Pankrác svojim hmotovým riešením a výškou 10 poschodí nadväzuje skôr na nižšej budovy na pankráckej pláni, ako sú Arkády, City Point alebo City Green Court. Developerská spoločnosť PSJ Invest budovu o 24 500 m2 prenajímateľných kancelárskych a obchodných plôch od počiatku koncipovala ako nízkoenergetickú s ambíciou získať certifikát LEED v najvyššom stupni Platinum. Je totiž prvou budovou svojho druhu na svete, ktorá je schopná pohlcovať smog a znižovať emisie v ovzduší.

Zdroj: BNP Paribas RE

Prieskum

Top ponuky