Mars: Ako zaviesť pet-friendly office?

02.03.2023

Príjemná atmosféra na pracovisku a vyššia produktivita. Spoločnosť Mars prináša prehľad odporúčaní, ako tento typ kancelárie zaviesť aj vo vašej firme.

Štvornohí priatelia sú súčasťou väčšiny slovenských domácností. Spoločnosť Mars, popredný výrobca krmív a maškŕt pre domácich miláčikov, pomáha zvieracím útulkom nielen tým, že im poskytuje materiálne prostriedky, ale aj šírením osvety o dôležitosti adopcie a aktívnou pomocou pri hľadaní bezpečného domova pre domácich miláčikov. Z toho je zrejmé, že cieľom spoločnosti je vytvoriť lepší svet pre domácich miláčikov, a preto ako jedna z prvých zaviedla vo svojich pobočkách koncept pet-friendly kancelárií. Tento benefit, ktorý sa v posledných rokoch teší veľkej obľube, má nespočetné množstvo výhod vrátane vyššej produktivity, uvoľnenej atmosféry a zlepšenia vzťahov na pracovisku. To sú len niektoré z pozitív, ktoré pet-friendly kancelárie ponúkajú.

Zavedenie pet-friendly kancelárií však ešte pred niekoľkými rokmi nebolo štandardom. Jedným z prvých priekopníkov v tejto oblasti bola spoločnosť Mars, ktorá sa na tento koncept zameriava už viac ako desať rokov. Spoločnosť je výrobcom obľúbených značiek krmív pre domáce zvieratá, ako sú Pedigree, Cesar, Perfect Fit, Whiskas a Sheba. Pre spoločnosť Mars je veľmi dôležité vytvárať lepší svet pre domácich miláčikov, čo chce dosiahnuť prostredníctvom niekoľkých pilierov, ako sú podpora adopcie domácich miláčikov, dlhodobá pomoc zvieracím útulkom a nemenej dôležité je aj zavádzanie konceptu pet-friendly kancelárií, ktoré majú veľký vplyv nielen na spolupracovníkov, ale aj na samotnú spoločnosť.

Spoločnosť Mars je zástancom názoru, že medzi nespočetné výhody tohto konceptu patrí lepšia atmosféra medzi spolupracovníkmi, vyššia produktivita a všeobecne menej stresu. „Možnosť vziať si do kancelárie domáceho miláčika je veľkým prínosom, ktorý naši spolupracovníci veľmi oceňujú. Domáci miláčikovia podporujú interakciu medzi spolupracovníkmi a ich prítomnosť môže zmierniť aj stres a povzbudiť ich ku krátkym prechádzkam počas pracovnej doby, čo môže mať pozitívny vplyv aj na ich zdravie a pohodu. Preto je prítomnosť domácich miláčikov v kanceláriách spoločnosti Mars veľmi vítaná, ale ide tiež ruka v ruke so vzájomným zohľadnením potrieb našich spolupracovníkov. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam v tejto oblasti sa nám podarilo vytvoriť na pracovisku účinné pravidlá, ktoré umožňujú našim spolupracovníkom a ich domácim miláčikom byť spolu v súlade. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že hrať sa so psami v kancelárii je obrovská zábava a radosť, táto aktivita rozhodne dodáva energiu, čo je skvelé!" hovorí Daria Maslovskaia, riaditeľka ľudských zdrojov v spoločnosti Mars pre strednú Európu.

Ako na to? Kľúčové kroky pre HR manažérov od spoločnosti Mars poskytujú podrobný návod, ako zaviesť koncept pet-friendly kancelárií.

Mars

Spoločnosť Mars na základe svojich dlhoročných skúseností zostavila balík nástrojov, ktoré budú pri zavádzaní konceptu pet-friendly kancelárií veľmi užitočné. V prvom rade je ideálne zoznámiť sa s predpismi a požiadavkami, ktoré sú pre zavedenie takýchto kancelárií nevyhnutné. Daná spoločnosť by si potom mala ujasniť, aké prostredie a vybavenie môže ponúknuť. Odporúča sa, aby v kancelárii bolo miesto, kde budú mať domáce zvieratá svoj pokoj na odpočinok. Ideálne je tiež zaistiť misky s vodou a granulami. Pri zavádzaní novej pet-friendly kancelárie je tiež dôležité predložiť jasný koncept na schválenie vedúcemu tímu. S určením smeru konceptu môže pomôcť aj krátky prieskum medzi spolupracovníkmi. Niektorí spolupracovníci môžu tiež podporiť program tým, že budú pomyselnými firemnými influencermi. Nezabudnite ani na prehľadne spracované materiály, ako sú informačné letáky a brožúry. Po zavedení pet-friendly programu je dôležité sledovať spätnú väzbu od všetkých spolupracovníkov. Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na internetových stránkach https://www.bettercitiesforpets.com/resource/petsworkatwork/. Na príchod domáceho miláčika do kancelárie sa však môžu pripraviť aj spolupracovníci. Vďaka špeciálnej príručke Cesar o tom, ako pripraviť pracovný priestor, aby bol pet-friendly, je možné získať užitočné tipy, napríklad ako zariadiť pokojné miesto na odpočinok alebo akú vôdzku pre psa ideálne použiť. Podrobnejšie informácie je možné získať na https://www.cesar.com/dog-care/socialization/bring-dog-to-work-office-tips.

Je zrejmé, že ide o významný krok v pracovnom prostredí. Ide však aj o progresívne riešenie, ktoré prinesie radosť celej kancelárii aj domácim miláčikom. Spoločnosť Mars chce byť partnerom a poradcom pre všetkých, ktorí majú o túto veľkú zmenu záujem. Pomôžu vám v tom vyššie uvedené webové stránky, ktoré poskytujú podrobné informácie o všetkých nástrojoch. Okrem toho je spoločnosť Mars ochotná podporiť každého, kto tento koncept zavedie, štartovacím balíčkom s tipmi a maškrtami. Pre ďalšie informácie, radu alebo pomoc kontaktujte Lenku Kroupovú na e-mailovej adrese lenka.kroupova@effem.com.

pti

Prieskum

Top ponuky