Novinky Logitech pre flexibilné ofisy

07.06.2023

Spoločnosť Logitech predstavuje Rally Bar Huddle - špičkové videokonferenčné zariadenie typu „všetko v jednom“ pre malé konferenčné miestnosti. Rally Bar Huddle je navrhnuté tak, aby poskytovalo všetkým pracovníkom rovnocenné podmienky účasti na videokonferenčnom stretnutí (equitable meeting) bez ohľadu na to, či sa zúčastňujú na diaľku alebo sú prítomní priamo v miestnosti. Rýchlo sa inštaluje, jednoducho používa a jednoducho integruje s ovládačom Tap IP prostredníctvom systému CollabOS.

1

Foto: Logitech

So zmenou dizajnu kancelárskych priestorov, ktorým sa firmy snažia vytvárať viac miest pre spoluprácu zamestnancov s hybridnou formou práce, rastie aj význam zasadačiek. Podľa výskumu spoločnosti Futuresource plánuje do AV technológií pre malé rokovacie miestnosti investovať až 68 % firiem. „Malé konferenčné miestnosti vznikajú rýchlejšie, než ich firmy dokážu vybaviť zariadeniami na videokonferencie,“ hovorí Scott Wharton, generálny riaditeľ divízie Logitech B2B. „Rally Bar Huddle sme od základu navrhli tak, aby mal optimálne funkcie s využitím umelej inteligencie (AI) pre moderné stretnutia s rovnocenným zastúpením účastníkov a zároveň bol cenovo dostupný pre akúkoľvek firemnú zasadačku.“

Rally Bar Huddle je určený pre miestnosti, do ktorých sa zmestí až šesť osôb a zabezpečuje, aby bol každý účastník dobre vidieť a počuť. Vzdialených účastníkov konverzácie víta vstavaná umelá inteligencia pre spracovanie videa v rozlíšení 4K. Vďaka prepracovanému systému prenosu zvuku je Rally Bar Huddle dvakrát hlasnejší ako videokonferenčné zariadenie Logitech MeetUp. Pokročilé snímanie zvuku prostredníctvom šestice mikrofónov umožňujúcich filtrovať zvuky z požadovaných smerov a potlačenie šumu na báze umelej inteligencie vytvára prirodzený zážitok zo schôdzok aj pre zamestnancov, ktorí sa zúčastnia vzdialene. Pokračujúce vylepšovanie a aktualizácia softvéru pridáva do Rally Bar Huddle pokročilé funkcie, ako je RightSight 2. S RightSight 2 získajú tímy prístup k funkciám AI, ako sú napríklad Speaker View, ktoré detekuje a zobrazuje aktívneho rečníka a zároveň zobrazuje celú miestnosť, alebo Grid View, ktorá poskytuje každému účastníkovi ekvivalentné zastúpenie vďaka detekciám tvárí a priblíženiu každej osoby tak, aby mala na obrazovke samostatný rámček. Podporuje aj integráciu s funkciami Zoom Rooms Smart Gallery, Microsoft IntelliFrame a pod. Rally Bar Huddle je možné používať tromi spôsobmi - funguje s vyhradeným počítačom so systémom Windows či ChromeOS, v režime s vlastným zariadením používateľa (BYOD) alebo v režime bez externého počítača, kedy podporované videokonferenčné aplikácie bežia v samotnom zariadení. Rally Bar Huddle spolupracuje s poprednými videokonferenčnými platformami, vrátane Microsoft Teams, Zoom a Google Meet. IT teamy zvládnu pripraviť zasadačku na videokonferenciu s novým, práve vybaleným Rally Bar Huddle v priebehu niekoľkých minút. Po inštalácii potom môžu sledovať stav miestnosti, vykonávať aktualizácie alebo upravovať nastavenia prostredníctvom jediného cloudového nástroja Logitech Sync. Vďaka funkcii Sync Insights je tiež možné vyhodnocovať využitie zasadacích miestností v priebehu času. Organizácie si môžu Rally Bar Huddle prispôsobiť pre zvláštne prostredie alebo tak, aby čo najlepšievyhovovalo ich podmienkam. Ľahko čistiteľný kryt pomáha udržiavať videokonferenčné zariadenie čisté v zdravotníckych i vzdelávacích prostrediach. Svetlo sivý poťah ponúka alternatívu k východiskovej grafitovej farbe.

Cena a dostupnosť

Rally Bar Huddle bude celosvetovo dostupný v júli 2023 prostredníctvom autorizovaných predajcov a na webe www.logitech.com za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 999 €. Funkcie RightSight 2 budú k dispozícii na jeseň 2023.

2

Foto: Logitech

Logi Dock Flex 

Spoločnosť Logitech zaviedla službu rezervácie pracovných stolov, ktorá zamestnancom prináša lepšie skúsenosti s hotdeskingom a väčšie možnosti správy zdieľaných pracovísk na viacerých miestach. Služba funguje na platforme Logi Dock Flex – plne vybavenej spravovateľnej dockovacej stanici vytvorenej pre zdieľané pracoviská vo flexibilných pracovných prostrediach. Prechod na hybridný model práce dal firmám príležitosť prehodnotiť a optimalizovať ich kancelárske priestory. Tento vývoj však priniesol aj problémy spojené s motiváciou zamestnancov na návrat do kancelárií a potrebu dát a poznatkov na pochopenie vhodnej konfigurácie pracovného priestoru a nutnosti ďalších investícií. „Firmy vedia, že musia zamestnancom pracujúcim v hybridnom režime ponúknuť niečo, čo im spríjemní dochádzanie do kancelárie. Riešením nie je pridať ďalší stolný futbal, ale uľahčiť pracovným tímom plánovanie spoločného pobytu v kancelárii,“ povedal Scott Wharton, generálny riaditeľ divízie Logitech B2B. „Pri vytváraní systému Logi Dock Flex sme zvolili všestranný prístup, ktorý rieši nielen problémy s rezerváciou a správou pracovných miest, ale podporuje aj spoločenské vzťahy a spoluprácu, a prináša správcom IT vybavenia a pracovísk údaje o využití techniky a kancelárskych priestorov.“

Prieskum spoločnosti McKinsey Social Capital zistil, že zamestnanci často uvádzajú, že sa pri hybridnej práci cítia menej prepojení so spolupracovníkmi v rámci svojich firemných sietí. Prostredníctvom služby Logitech pre rezerváciu stolov si môžu zamestnanci plánovať dni v kancelárii so svojimi tímami, rezervovať si stôl pomocou Logi Tune a informovať o tom pomocou aplikácie svojich kolegov. Po príchode na pracovisko sa potom môžu jediným USB káblom jednoducho pripojiť k dockovacej stanici Logi Dock Flex a pustiť sa do práce. Logi Dock Flex, vybavená osempalcovým displejom, tromi USB portami vpredu a ďalšími tromi vzadu, podporuje duálne zobrazenie, prístup na sieť a až 100W napájanie, čo umožňuje bezpečné pripojenie štandardných firemných, aj osobných zariadení zamestnancov (BYOD). Ľudia si môžu dockovaciu stanicu personalizovať zobrazením vlastnej fotografie a odkazu na displeji alebo sa zúčastniť porád jediným dotykom vďaka integrácii kalendáru s aplikáciou Logi Tune. V prípade ad hoc rezervácií interaktívny panel signalizuje, či je stôl voľný, alebo nie.

Pracovníci IT oddelenia môžu Logi Dock Flex rýchlo a vo veľkom počte nainštalovať spolu s organizérom, ktorý zabraňuje vytváraniu chaotickej spleti káblov na pracovnom stole. Potom je možné dockovaciu stanicu na diaľku sledovať a spravovať prostredníctvom aplikácie Logitech Sync, upravovať nastavenia rezervácií a prispôsobovať ich podľa firemných zásad hybridnej práce. Podpora viacerých služieb na Logi Dock Flex umožňuje, aby pracovníci IT podpory zvolili na rezerváciu stolov Microsoft Teams, Zoom Workspace Reservation alebo natívnu službu Logitech, pričom v budúcnosti budú k dispozícii aj ďalšie rezervačné platformy. Službu Logitech na rezerváciu stolov je možné využívať prostredníctvom aplikácie Logitech Sync a to s dockovacou stanicou Logi Dock Flex alebo pomocou QR kódov, ktorých použitie nevyžaduje nákup hardvéru spoločnosti Logitech.

Správcom budov a vybavenia pomáhajú prehľady a analýzy využitia priestorov v reálnom čase pochopiť, ako v praxi fungujú firemné pravidlá pre návrat pracovníkov do flexibilných kancelárií. Vďaka údajom z monitorovania pracovísk (využitie stolov, miera obsadenosti v špičkách a správaní užívateľov) sa nemusia spoliehať na subjektívne odhady a môžu plánovať ďalšie postupy na základe reálnych dát. Prístup k udržateľnosti Spoločnosť Logitech sa zaviazala, že bude vytvárať spravodlivejší a klimaticky priaznivejší svet tým, že aktívne pracuje na znižovaní svojej uhlíkovej stopy. Preto sa budú zariadenia Logi Dock Flex vyrábať pokiaľ možno z materiálov s nižším dopadom na životné prostredie, ako sú postspotrebné recyklované plasty alebo hliník s malou uhlíkovou stopou, a budú sa dodávať v obaloch z ekologicky zodpovedných zdrojov.

Cena a dostupnosť 

Dockovacia stanica Logi Dock Flex, v smotanovej farbe, bude celosvetovo dostupná na jeseň 2023 prostredníctvom autorizovaných predajcov a na webe www.logitech.com za odporúčanú maloobchodnú cenu 849 €. Služba rezervácie stolov od spoločnosti Logitech je k dispozícii zadarmo a je možné o ňu požiadať už dnes prostredníctvom portálu Logitech Sync. Prémiové funkcie, ako sú prehľady o využití služby, upozornenia a mapy jednotlivých podlaží, sú počas verejnej beta verzie zadarmo až do 1. júla 2024.

Zdroj: Logitech

Prieskum

Top ponuky