Panattoni otvorí top ekologickú halu

06.06.2022

Industriálny developer Panattoni v spolupráci s investičným  fondom BHS Real Estate Fund SICAV, a.s. už onedlho odovzdajú do užívania pre prvých nájomcov priestory v úplne novom a modernom areáli Panattoni Park Bratislava North neďaleko Plaveckého Štvrtka. V úvodnej fáze budú k dispozícii dve haly s plochou 12 000 a 6 000 m2. Pri tejto príležitosti zástupcovia oboch spoločností za účasti starostu Plaveckého Štvrtka a prvého nájomcu IKEA Components podpísali zakladateľskú listinu, ktorú uložili v časovej kapsule s odkazom pre budúce generácie.

Nový logistický hub Panattoni Park Bratislava North sa rozprestiera na pozemkoch s celkovou rozlohou 330 000 m2 pri obci Plavecký Štvrtok, neďaleko Malaciek, s praktickým napojením na diaľnicu D2. Toto strategické umiestnenie zabezpečí efektívnu obslužnosť až pre štyri krajiny. Okrem Slovenska aj pre Českú republiku, Rakúsko a Maďarsko.

„Tento nový areál zabezpečí navýšenie zásobovacích kapacít a dopomôže k efektívnejšiemu fungovaniu obchodných a priemyselných firiem v širšom okolí Bratislavy. Okrem toho tiež podporí príchod firiem do tohto regiónu, ktorý pre nedostatok logistických kapacít stagnoval,“ hovorí Erik Ivaničko, riaditeľ Panattoni pre Slovensko.

„Sme radi, že sme prostredníctvom BHS Real Estate Fund pomohli investorom predovšetkým z Českej a Slovenskej republiky investovať do logistického komplexu, ktorý sa nachádza na hlavnom spojení medzi Prahou a Bratislavou. Veríme, že tento komplex prispeje k ďalšiemu hospodárskemu rastu oboch krajín a najmä danej lokality, pričom hospodárske efekty z rozvoja tohto projektu zostanú v rukách domácich investorov,“ hovorí Pavel Borovička, konateľ realitných spoločností BHS Real Estate SICAV.

„Projekt Panattoni Park Bratislava North sa svojou rozlohou isto zaradí medzi významné investičné projekty v tomto regióne a predovšetkým v katastrálnom území Plaveckého Štvrtka.

Ak sa stane dlhodobo udržateľný a zároveň vytvorí nové pracovné miesta bude prínosom nie len pre spoločnosť, ale aj sociálnu stabilitu mnohých rodín. Takto sa pre nás automaticky stáva veľmi vítaným projektom,“ povedal Radoslav Benkovič, starosta obce Plavecký Štvrtok.

Panattoni

Foto: Panattoni

Celkové investície do tohto logistického areálu boli 59 miliónov EUR. Prví nájomcovia, budú mať k dispozícii dve moderné budovy s celkovou rozlohou 18 000 m2. Obe boli navrhnuté a konštruované s cieľom získať medzinárodný ekologický certifikát BREEAM New Construction na úrovni Excellent. Táto certifikácia zaručuje šetrnosť k životnému prostrediu, maximálnu mieru energetickej sebestačnosti, nadštandardné pracovné podmienky pre zamestnancov a celkovú mieru udržateľnosti celého objektu.

Prvým nájomcom v areáli Panattoni Park Bratislava North je spoločnosť IKEA Components, ktorá sa sústreďuje na nákup, skladovanie, balenie a distribúciu nábytkových komponentov a vybavenia do obchodných domov IKEA. Prvý nájomca obsadzuje v rámci prvej fázy výstavby väčšiu halu s veľkosťou 12 000 metrov štvorcových. Hala bude dokončená koncom leta a začiatkom septembra spoločnosť už plánuje zahájenie prevádzky.

Zástupcovia Panattoni, BHS Real Estate a starosta Plaveckého Štvrtka v areáli Panattoni Park Bratislava North zakopali časovú kapsulu (viz. foto), v ktorej boli uložené viaceré odkazy pre budúce generácie. Napríklad terajšie normy udržateľných budov podľa najvyšších kritérií certifikácie BREEAM New Construction, ktoré sa možno o pár rokov budú zdať zastaralé. Potom tiež pamätná minca od BHS, imbusový kľúč IKEA ako prvého nájomcu parku a vydanie regionálnych novín Štvrtčan.

Zdroj: Panattoni

Prieskum

Top ponuky