Mini-coworking už i v Trnave

11.03.2014

Cyklus našich návštev v coworkingových centrách pokračuje. Nedávno sme zavítali do Trnavy, kde neďaleko hlavnej stanice vznikol mini-coworking Mondrian‘s house Trnava. Rozprávali sme sa a Alenou Mazánovou, konateľkou MMP a zakladateľkou centra.

Mini-coworkingy nie sú ojedinelé. Čo Váš inšpirovalo vydať sa podobnou cestou ako napríklad Jakub Ptačin?

O centre Jakuba Ptačina sme nevedeli. Stáva sa však, že podobná myšlienka napadne viacerých ľudí nezávisle od seba. Myšlienka prišla veľmi jednoducho. V priestoroch domu, kde sme sa rozhodli zriadiť coworkingový priestor podnikáme už niekoľko rokov, a to v oblasti grafického dizajnu a komunikácie. Priestor však nie je efektívne využitý a tiež sa stávajú situácie, že potrebujeme pre určité projekty doplniť ľudí z rôznych profesií, ako napríklad copywriting, implementácia a programovanie webstránok, SEO, správa PPC kampaní alebo len doplniť tím grafikov, ak sami nestíhame.Mondrian´s House

Chceme si vyberať a to nielen na základe profesionálnych schopností ale aj ľudských hodnôt. Našou snahou je vytvoriť priestor, ktorý dýcha kreativitou, ale aj spoločným zdieľaním drobných radostí, či starostí, kde má svoje miesto pozitívna energia, chuť do práce, a v ktorom nevládne rivalita, ale spolupráca. Ťažká úloha...ale verím, že takýchto ľudí si náš priestor nájde.

Koľko miest je v ponuke a aký veľký je zdieľaný priestor?

Ponúkame štyri plnohodnotné pracovné miesta s vlastným pracovným stolom na celkovej ploche cca 35 m2. K tomu sú k dispozícii všetky spoločné priestory.

Čo všetko je užívateľom mini-coworkingu k dispozícii? Je to len štandardné vybavenie alebo aj niečo „extra“?

K štandardnému vybaveniu by som zaradila pracovný stôl, kvalitná stolička, zasadačka, kuchynka, rýchle pripojenie na internet (počet 10Mbit/s), digitálnu tlač (produkčná tlačiareň Xerox Docu 250 + základné vybavenie na rezanie, bigovanie) priamo v mini-coworku za zvýhodnené ceny. K bonusom určite patrí knižnica s literatúrou o brandingu, marketingu, designe či reklame a espresso za pár centov. Športovcom, cyklistom, ale i typickému kreatívcovi v lete dobre padne kompletná kúpeľňa s vaňou, alebo trebárs vysunuté pracovisko na zakvitnutom balkóne. Vstup je počas otváracích hodín neobmedzený, ale vieme sa so záujemcami dohodnúť i na ďalších „extra“ podmienkach.

Mondrian´s House panoramaAko je to s dopravnou dostupnosťou a parkovaním?

Mondrian sa nachádza v tichej časti Trnavy. Pre „non-stop kreatívcov“, ktorí pracujú i na ceste, je nespornou výhodou blízkosť hlavnej stanice, asi desať minút pešo. Zároveň sme dostatočne blízko diaľnice, ale i centra mesta. Kto prichádza autom, bez problémov zaparkuje na ulici pred domom.

Aká občianska vybavenosť je v okolí mini-coworkingu?

Keďže sme cca 10 minút od centra, všetko je blízko.

Mondrian´s House knižnicaMôžeme zverejniť i cenu za prenájom jedného miesta?

Určite. Je to 139 EUR mesačne.

Spomínali ste, že členovia mini-coworkingu by mohli participovať i na Vašich projektoch. Tým by si v podstate akoby „odpracovali“ nájomné...

Áno, ak sa na to pozeráme z tejto perspektívy. Prioritne totiž hľadáme kreatívcov, ktorí by projektovo dopĺňali náš stály tím. Ponúkame možnosť zapojiť sa do tvorby konceptov spoločnosti MMP I BRANDING & DESIGN.

Je niečo, čo Vám ešte v mini-coworkigu chýba? Čo hodláte v najbližšom období doplniť?

To ukáže čas. Určite chceme dopĺňať knižnicu a viem si predstaviť spoločné aktivity, a to nielen klasické opekačky, ale aj rôzne inšpiratívne akcie.

Juraj Púchlo, Kancelarie.sk
Komerčné nehnuteľnosti na jednom mieste

Podobné články

  1. Pod lupou: Nádvorie Trnava spája históriu a súčasnosť
  2. Pod lupou: Nádvorie Trnava spája históriu a súčasnosť
  3. Cushman & Wakefield report definuje
  4. C&W: Nárast počtu coworkingových priestorov
  5. Navštívili sme nitriansky coworking PONK
  6. Navštívili sme nitriansky coworking PONK
  7. Navštívili sme coworking Stavať dom
  8. Navštívili sme coworking Stavať dom
▼ Viac
Prieskum

Top ponuky