Navštívili sme nitriansky coworking PONK

21.07.2015

Ponk. Každý Slovák vie, že je to pracovný stôl, umiestnený zväčša v dielni a obklopený náradím. Ponk je miesto vznikajú zaujímavé výtvory pod rukami šikovných majstrov. Rovnaký názov nesie kreatívny coworkingový priestor na hradnom kopci v Nitre, i keď v ňom pracujú ľudia skôr duševne ako manuálne.

Čo bolo hlavným podnetom pre vytvorenie coworkingového centra?

Hlavným podnetom bola absencia priestorov, kde by sa mohla v Nitre kreovať komunita freelancerov a podobne zmýšľajúcich ľudí.

Ponk 1

Aká je prenajímateľná plocha budovy prípadne kancelárií?

Plocha PONKu je 120 m2, táto plocha je určená ako zdieľaný priestor pre našich členov.

Kto tvorí hlavnú cieľovú skupinu návštevníkov resp. členov/klientov?

Cieľová skupina sa nedá presne definovať. Momentálne máme členov freelancerov, no i študentov, zamestnaných čo ku nám chodia po práci riešiť vlastný biznis, učiteľov, maliarku a podobne. V meste ako Nitra sa nedá presne definovať či "obmedziť" pre koho je PONK určený. Ak sa niekto u nás cíti príjemne a má chuť pracovať, PONK je pre neho miesto kde sa vždy rád vráti.

Ponk 2

Je možné spomenúť aj mená niektorých nájomcov, start-upov?

Áno, medzi našich členov patrí napríklad Alex Hajdu, prográmátor hier pre mobilné zariadenia ktorý produkuje pod svetoznámou značkou mrfoxandfriends.com. Ďalšími sú Monika Okenková a Peter Horváth, ktorí sa spoločne venujú pay-per-click projektom pre agentúru PPC Centrum. Bavia ich rôzne segmenty trhu a zvládajú aj rôzne veľkých klientov. Ich pôsobisko sa sa krátku dobu rozrástlo na oblasť strednej Európy,  keďže pokrývajú kampane v anglickom, maďarskom, nemeckom a českom jazyku. Na nedostatok práce sa nesťažujú a v PONKu vychovávajú ďalších troch študentov informatiky ktorým poskytujú cenné skúsenosti do praxe. Momentálne u nás naši ďalší členovia pracujú na jednom medzinárodnom start-upe no kvôli fáze oslovovania investorov nemôžme poskytnúť bližšie informácie.

Aká je dopravná dostupnosť z pohľadu klientov a počet parkovacích miest?

PONK sa nachádza na historickom území Nitry (na hradom kopci), novo vybudované parkovisko je umiestnené na Župnom námestí s kapacitou približne 40 parkovacích miest (cca 300m od PONKu).

Ponk 3

Ktoré atribúty sú pridanou hodnotou pre nájomníkov?

V PONKu pravidelne organizujeme prednášky z oblasti marketingu, obchodu ale i s tématikou rôznych komunít (napr. prednáška o včelárstve). Prednášky organizujeme aj v spolupráci s Nitrianskou kominitnou nadáciou a s podporou UKF v Nitre. Okrem prednášok organizujeme aj rôzne kurzy a workshopy ako napríklad kurz fotografie, kaligrafie, ktorý bol tak úspešný že sme ho museli organizovať 3 krát po sebe. Ďalej pripravujeme kurzy sieťotlače či kurzy programovania pre deti a kurzy orientované na redakčný systém Wordpress.

Ponk 4

Ďalšie info o PONKU tu alebo tu
Foto: PONK

Podobné články

  1. Pod lupou: Nádvorie Trnava spája históriu a súčasnosť
  2. Cushman & Wakefield report definuje
  3. C&W: Nárast počtu coworkingových priestorov
  4. Pod lupou: Nádvorie Trnava spája históriu a súčasnosť
  5. Mini-coworking už i v Trnave
  6. Mini-coworking už i v Trnave
  7. Navštívili sme coworking Stavať dom
  8. Navštívili sme coworking Stavať dom
▼ Viac
Prieskum

Top ponuky